5 מיליונרים ששיפרו את העולם

לאחרונה כתבתי פוסט על “למה” שלך, או על הסיבה שלך לחיפוש עצמאות כלכלית. אני חושב שלפעמים זה יכול להיות קשה לדמיין איזה כסף יכול להעצים אנשים לעשות, ולכן רציתי לתת כמה דוגמאות קונקרטיות.

אזהרה לפני הקריאה: נאבקתי בשאלה האם עלי לכלול סלבריטאים בכלל ברשימה זו. התהילה לא נדרשת להיות עשירה, וגם סלבריטאים לא תמיד עשירים (לאנשים מפורסמים רבים יש הכנסות גבוהות אך מעט שווי נקי בגלל ניהול כספי לקוי).

עם זאת, לא היית מזהה או יודע על רוב המיליונרים מכיוון שהם בדרך כלל חיים חיים צנועים. רוב המיליונרים מתעשרים בדרך כלל על ידי שמירת חלק גדול מהכנסתם, לא על ידי היותם מפורסמים או זכייה בלוטו. ורבים מאותם מיליונרים צנועים עושים דברים נהדרים למען החברה שלנו, כמו ליצור מקומות עבודה ולתרום לצדקה. אני ממליץ בחום לקרוא את המיליונר הסמוך לקריאה נוספת בנושא זה.

כל מה שאמר, למיליונרים ידועים בציבור הרבה יותר קל לחפש באינטרנט אז בגלל זה הם נכללים בדוגמאות שלי. עם זאת, אנשים “נורמליים” רבים עוסקים בבלוג כיום כיצד הגיעו לעצמאות כלכלית, ולכן הרבה יותר קל לראות אינספור דוגמאות לאנשים נורמליים שפרשו מוקדם אך ורק באמצעות חיסכון והשקעה נגישים ובר השגה לכל אחד. אשתף את חלק מבלוגרי העצמאות הכלכלית האהובים עלי במחצית השנייה של המאמר.

סלבריטאים עצמאיים כלכלית
ביל גייטס
ביל גייטס, מייסד שותף של מיקרוסופט, דורג בעקביות כאחד האנשים העשירים ביותר בעולם. ביל גייטס הקים חברה המעסיקה כיום כ -150,000 עובדים ברחבי העולם. הוא ואשתו הקימו את קרן ביל ומלינדה גייטס, שמטרתה להילחם במחלות ברחבי העולם, לספק שירותים פיננסיים לעניים, לשפר את הגישה האוניברסלית למים, תברואה והיגיינה, ולתמוך בחינוך בארה”ב (אולי קל יותר לרשום מה הם לא עושים).

ציטוט בולט של ביל גייטס: “אם אתה נולד עני זה לא טעות שלך, אבל אם אתה מת עני זה טעות שלך.”

אופרה
אופרה היא מנחת תוכנית שיחות שהשיקה בסופו של דבר רשת טלוויזיה משלה. השווי הנקי שלה הוא כ -2.5 מיליארד דולר. אופרה תרמה מיליונים לעמותות רבות, ייצרה תוכנית מלגות, והקימה את רשת המלאכים של אופרה שבונה בתי ספר ומגייסת מיליונים לחינוך ילדות במספר מדינות.

ציטוט בולט: “אני מקווה שהדרך בה אתה מוציא את הכסף שלך תואמת את האמת של מי שאתה וממה שאכפת לך. אני מקווה שהכסף שלך יביא שמחה לך ולאלה שאתה אוהב. ואני מקווה שתשתמש בו ככוח חזק לטוב כדי להגשים את כוונותיך הטובות ביותר. ”

אני ממש אוהב את הציטוט הזה ולא יכולתי להסכים יותר. אני מאמין שההוצאות שלך צריכות לשקף את הערכים שלך, ואני מאמינה שעצמאות כלכלית מאפשרת לאנשים לחיות את חייהם הטובים ביותר ולהשפיע באופן חיובי על החברה.

וורן באפט
וורן באפט הוא ככל הנראה המשקיע הידוע ביותר. הוא מנהל את ברקשייר הת’אווי (המחזיקה ביותר מ- 60 חברות ידועות כמו Dairy Queen & Geico) ושוויו הנקי הוא 70 מיליארד דולר. הוא תרם למעלה מ -40 מיליארד דולר לצדקה והבטיח לתרום כמעט את כל הונו לעמותות (סכום גדול ממנו מגיע לקרן ביל ומלינדה גייטס). הוא עדיין גר בבית שקנה ​​בשנות החמישים תמורת 30,000 דולר (אם כי עכשיו שווה קרוב יותר ל -600,000 דולר!).

הצעות מחיר בולטות (יותר מדי דברים טובים לבחירה):

“כלל מס ‘1: לעולם אל תפסיד כסף. כלל מס ‘2: לעולם אל תשכח את כלל מס’ 1. ”

“מישהו יושב היום בצל כי מישהו נטע עץ מזמן.”

“תקופת ההחזקה האהובה עלינו היא לנצח.”

“אנחנו פשוט מנסים לפחד כשאחרים חמדנים ולהיות חמדנים רק כשאחרים חוששים.”

קריסטן בל
קריסטן בל היא שחקנית עם שווי נקי של 20 מיליון דולר. היא הקימה חברת בר חטיפים שמאכילה ילדים מתת-תזונה ברחבי העולם. היא עובדת באופן קבוע עם עמותות מקומיות ותורמת לעמותות שונות המועילות למחקר של אלצהיימר, זכויות בעלי חיים ואמהות צעירות באומנה.

ציטוט בולט: “אני לא חושב שיש משהו לא בוגר בלחימה למען האנדרדוג ובמאבק למען אנשים שאין להם קול. יש לי רצון עז להגן על אנשים שלא יכולים להגן על עצמם. ”

מארק קובאן
מארק קובאן הוא יזם שהקים ומכר מספר עסקים מצליחים. הוא הבעלים של דאלאס מאבריקס והוא אחד המשקיעים בתכנית הטלוויזיה Shark Tank. השווי הנקי שלו הוא כ -4 מיליארד דולר. הוא תורם לעמותות רבות, כולל אוטיזם מדבר וקרן האיידס של אלטון ג’ון. הוא גם ייסד את קרן הפטריוט שנפל למשפחות צבא ארה”ב שנהרגו או נפצעו במהלך מלחמת עירק.

ציטוט בולט: “‘די’ זה מה שצריך כדי לא לדאוג לשטרות. זה מספיק ‘הרבה’ שלעולם לא תצטרך לדאוג לעבוד שוב. הכסף של ‘F *** לך’ פירושו שאתה יכול לשכור מטוס כדי ללכת לאן שאתה רוצה, מתי שאתה רוצה ושום מסיבה אינה בהישג יד. הכסף של ‘F *** לכולם’ אומר שאתה יכול להחזיק את הלהקה האהובה עליך בחצר האחורית שלך, לא אכפת לך כמה זה עולה ולהשאיל להם את המטוס שלך להגיע לשם. “