גדלתי במחוז אורנג ', לעתים קרובות הייתי שומע על מכר עשיר שניהל צדקה. הכל נשמע כל כך מפתה. האם בעצם אני יכול להיות זה שמחליט למי לתת כסף? תמיד אהבתי לתת לצדקה אז זה נשמע לי כמו חלום.

לפני כמה שנים שמעתי לראשונה על קרנות ייעוץ לתורמים (DAF). DAF's מקלים על קיום קרן צדקה משלך; בלי כאב ראש של ניירת, כתיבת צ'קים ושמירת רשומות. אתה יכול לתת אנונימי או לכבוד מישהו אחר או בשם הקרן שלך. ואת DAF ניתן להעביר ליורשים שלך, כך שהם יוכלו לתת גם כסף.

כיצד מימנו את הקרן שלנו
בשנת 2016 קיבלתי תוספת תשלום בעבודה בגלל שינוי עבודה והעובדה שלעתים נדירות לקחתי זמן חופשה. הקדשתי כל כך הרבה זמן לחיסכון לפנסיה עד שחופשות לא היו בראש סדר העדיפויות. זמן החופשה שנצבר במהלך השנים וקיבלתי צ'ק גדול במיוחד.

חדשות טובות … נכון?
ובכן, כן ולא. באותה שנה, זה דחף את המסים שלי כל כך הרבה יותר גבוה ממה שציפיתי והיינו חייבים קצת כסף ב -15 באפריל. בשנים האחרונות תרמנו כסף לעמותת חסרי בית ולכנסיה שלנו, אך לא רצינו לתרום נתח כה גדול בבת אחת.

אז הקמתי קרן מיועצת לתורמים שתניח כסף בצד למשך כמה שנים בהמשך כאשר ההכנסה שלנו תתחזק שוב. לצד תרומת חלק מתשלומי החופשה הנוספים הנוספים, תרמתי כמה מניות מוערכות שלא רצינו יותר. יכולתי למכור את המניה תחילה ואז לתרום את התמורה. על ידי תרומת המניה ישירות, חסכתי לנו את העמלות והטרחה שבמכירה. וגם לא היינו צריכים לשלם מיסים על הערך המוערך של המניה.

אבל אין לי את 25,000 $ כדי להתחיל
אל תאפשר לזה למנוע ממך קרן צדקה. ואנגארד צדקה דורש 25,000 $ במזומן ו / או ניירות ערך. אבל Fidelity מציעה DAF עם סכום פתיחה נמוך יותר (5000 $ בפעם האחרונה שבדקתי) וסכומי מענק מינימליים נמוכים יותר. סכום המענק הוא פשוט הסכום שתרצו לתת לצדקה.

קרן ייעוץ לתורם צדקה של ואנגארד
בחרנו ב- Vanguard Charity מכיוון שרוב ההשקעות שלנו הן ב- Vanguard. אני משקיע פשוט, ובוחר קרנות אינדקס לרוב התיק שלנו. ואנגארד גובה עמלות נמוכות מאוד, הרבה מתחת לתקן התעשייה והעברת נכסים מוערכים ישירות לקופת הצדקה שלנו היא חלקה. החסרונות היחידים של Vanguard Charity הוא שכל תשלום צריך להיות מינימום של 500 $ והפקדות נוספות לקרן חייבות להיות 5000 $.

מה קורה לכסף שבקרן המומלצת לתורם שלך?
ה- DAF שלך הוא כמו חשבון שובר, אלא שאתה לא יכול לקבל את הכסף בחזרה לעצמך. ברגע שזה נכנס, זה שייך לקופת הצדקה לנצח. או עד שתבקש להעביר מענק לעמותה. מענק אומר רק למנהלי ה- DAF שלך לאן אתה רוצה שיישלח צ'ק. עליכם לבקש מענקים לעמותות ספציפיות בהן אתם תומכים. אני נכנס לאינטרנט ומבקש להעביר צ'ק וסכום לצדקה שגם אני ארצה לתת. הכסף שטרם הענקתי, עדיין נמצא בחשבון. אני יכול לאחסן את זה שם במזומן או בקרן נאמנות. אם הוא יגדל, אני לא משלם מס נוסף על הצמיחה ויש לי עוד מה לתת.

מה לגבי מיסים?
אמנם אני לא מקצוען, אבל אני מבין שהסכום שאתה תורם ל- DAF נלקח בניכוי מס לתרומות צדקה בשנה בה הכנסת אותו לקרן שלך. אנו מתכננים להמשיך להוסיף קרנות נאמנות מוערכות על מנת להימנע מתשלום מיסים על הרווחים. לאחר מכן אנו לוקחים את הכסף היינו נותנים ישירות לצדקה וקונים קרנות נאמנות נוספות. זה מעלה את בסיס העלות שלי. אם אתה לא איש כסף, זה לא כל כך חשוב להבין. זה פשוט אומר שיהיה לי פחות מיסים לשלם. ואני לא צריך לקבל החלטות מיידיות היכן לתרום את דולרי הצדקה שלי. זה נותן לי זמן לבדוק איפה אנחנו רוצים לתת.

למה אני אוהב שתהיה לי קרן צדקה
אני זוכה לתת יותר. אני לא נכנס לחבורה של רשימות תפוצה. זמן המס קל יותר כי אין לי חבורה של קבלות קטנות כדי לעקוב אחריו. אני לא צריך להחליט מיד לאן אני רוצה שהכסף שלי ילך. ואני חוסך מיסי רווחי הון. מה מונע ממך להקים קרן משלך?